Book tid på Skydeskolen!
Danmarks Jægerforbund tilbyder individuel skydeinstruktion til alle jægere, der ønsker at forbedre deres træfsikkerhed på jagt.
Man bliver aldrig for god til at træne - og da især ikke når det drejer sig om håndtering af haglgeværet. Så forær dig selv, din ægtefælle eller din jagtkammerat en lektion med individuel skydeinstruktion på Danmarks Jægerforbunds skydeskole.
På Skydeskolen praktiseres jagtrelateret øvelsesskydning, og instruktionen varetages af erfarne instruktører. Vi tilbyder skydeinstruktion på to baner i Jylland:
- Kalø Skydebane, Molsvej 34, 8410 Rønde
- Flejsborg Skydecenter, Gattenvej 29, 9640 Farsø
Det koster 1200,- kr. pr lektion. For medlemmer af Danmarks Jægerforbund ydes dog en rabat på 600,- kr. Denne pris gælder for både enkeltpersoner og grupper, men kun hvis alle kursister er medlemmer af jægerforbundet.
Læs mere om Skydeskolen og book din plads allerede i dag.