Kredsbestyrelse kreds 8 Bornholm

Navn:  Henrik Frost Rasmussen
Adresse: 3700 Rønne
Forening:  Rønne Jagtselskab
Tlf. 1:  56 94 19 31
Tlf. 2:  21 26 09 31
E-mail:  frost_rasmussen@mail.tele.dk

Funktion : Hovedbestyrelses-medlem

Peter Loth Sejersen

Tlf: 28 10 13 25

E-mail: peter.loth.sejersen@gmail.com

Funktion : Kredsformand

Forening: Aaker og Aakirkeby jagtforening
Navn: Sverre Severinsen 
Tlf: 21 42 65 86
E-mail: sverre@aaif.dk

 

Funktion : Kredsbestyrelsesmedlem

Forening: Bornholms Buejægere
Navn: Søren Schov
Adresse:
Tlf: 26 35 01 71
E-mail:  Buejagt@outlook.dk

 

Funktion : Kredsbestyrelses medlem

Forening:  Allinge / Sandvig jagtforening 
Navn: Orla Hansen
Adresse: 
Tlf. 1: 40 30 53 18
Tlf. 2:
E-mail:  habrodam@hotmail.com

 

Funktion :Kredsbest.

Næstformand

Forening: Strandby Jagtforening
Navn: Birger Nielsen
Adresse: 3730 Nexø.
Tlf. 1: 56 48 82 60
Tlf. 2: 22 51 51 25
E-mail: ll.pilegaard@gmail.com

 

Funktion: Kredsbestyrelsesmedlem

Forening: Østbornholms Jagtforening
Navn: Lise Pedersen 
Tlf:  31 26 15 59 
E-mail : lise-Pedersen@hotmail.com

 

Funktion : Kredsbest. medlem

Forening: Vestermarie Jagtforening
Navn: Hans Jørgen Brandt
Adresse: 3700 Rønne
Tlf. 1: 56 99 90 35
Tlf. 2: 23 32 62 35
E-mail: maresoe@hotmail.com 

Funktion : Kredsbestyrelsesmedlem

Forening: Klemensker Jagtforening
Navn: Mogens Elleby
Adresse: 3782 Klemensker
Tlf. 1:
Tlf. 2: 40 15 66 80
E-mail:  mogens.elleby@12move.dk

 

Funktion : Kredsbestyrelsesmedlem +Web-koordinator + repræsentant i Grønt Dialogforum.

Forening: Rønne strandjagtforening
Navn: Michael Jørgensen
Adresse: 3700 Rønne
Tlf. 1: 56 95 55 21
Tlf. 2:  23 31 59 73
E-mail: michael.david@mail.dk

 

Funktion : Kredsbestyrelsesmedlem

 

Supleanter til kredsbestyrelsen, er øvrige medlemmer  Bornholms Jægerråd, som ikke allerede er valgt til kredsbestyrelsen