Jægerforbundets backinggruppe i Sønderjylland

Arbejdsopgaver for gruppen er tællinger, det offentlige møde og registrering af hjortevildt.

Aage W. Andersen

Egen
6430 Nordborg
Tlf. 40274083
e-mail: aage.w@mail.dk

Henrik Nissen

Vejbækvej 14 A
6330 Padborg

Tlf. 74676052
Mobil. 20822481

e-mail: henrik.6330@hotmail.com

Ejner Gubi
Hasselvej 13
6510 Gram

Tlf. 74822791
Mobil. 40506341

e-mail: gubi@post.tele.dk

Erling Sørensen

Klostervej 23, Gånsager
6780 Skærbæk.

Tlf. 74757328
Mobil. 29406619

e-mail: sorensendk@dlgtele.dk

Leif Jensen

Kærmarksvej 15
6780 Skærbæk.

Tlf. 74753633
Mobil 21906074
e-mail: kermark@mail.tele.dk

Erik Bennedsen

Nipsvej 6
6760 Ribe

Tlf. 75423870
Mobil 20455547

e-mail: ribejagtforening@mail1.stofanet.dk

 

 

Hans Henrik Post

Vestergade 5, Frøslev 
6330 Padborg. 
Tlf. 74673567
Mobil 20848210 

e-mail: hanshenrikpost@bbsyd.dk

Peter C. Lei
Snogbækvej 9, Vester Snogebæk 6400 Sønderborg
Tlf. 74467412
Mobil. 20407412
e
-mail: peter@lei.dk

C.E. Thye
Tværforte 5
6500 Vojens
Tlf1. 74545183
Mobil. 20496338
e-mail: thye@bbsyd.dk

Hans Peter Boldt

H.C. Davidsens Vej 10
Møgeltønder, 6270 Tønder.
Tlf. 74738312
Mobil 21443387

e-mail: h.p.boldt@bbsyd.dk

Jens Lundby

Skodborg jagtforening
Tlf. 61377131

e-mail: Jens_lundby@mail.dk

 

Post går CC til JKF formænd (politisk backing) i området:
Post tilgår som CC til JKF formænd i Vejle, Kolding, Fredericia, Vejen, Esbjerg, Fanø, Varde, Billund, Ringkøbing-Skjern, Herning og Ikast-Brande.

Vejen:

Poul Bundgaard

Vadstedvej 4, Oksenvad
6560 Sommersted
Tlf. 74552275
Mobil. 22670229

e-mail: poul.b@bbsyd.dk

Tønder:
Kim Aabling
Randerupvej 70
6780 Skærbæk
Tlf. 74754523
Mobil.  21487290

e-mail: hella.aabling@privat.dk

 Esbjerg:

Jens Erik Sinkjær

Tlf. 75431170
Mobil. 27636296
e-mail: carls@stofanet.dk

Formand for kronvildtgruppen Sønderjylland:

Jens Hangaard Nielsen

Havnbjergvej 4
6430 Nordborg.

Tlf. 74453568
Mobil. 40586458

e-mail: jens@hangaard.dk

Dansk Landbrug / Dansk Skovforening:

Sofie Kirk Kristiansen

Grindstedvej 21
6670 Holsted
Mobil. 20311441
e-mail: sofie_klelund@mac.com

Danmarks Naturfredningsforening:

Claus Løth

Sønderhedevej 23
6710 Esbjerg V
Mobil. 27241036
e-mail: cl@esbjergkommune.dk

Jægerråd, Vejle, Fredericia
og Kolding:

Jens Venø Kjellerup

Borgergade 31
6064 Jordrup
Mobil: 2422 9544
e-mail: jvk@skovdyrkerne.dk

Varde JKF Øst:

Bent Buhl

Hellevej 56
6818 Årre
Tlf. 61614482
e-mail: bentbuhl@hotmail.dk

Varde jægerråd vest:

Bjarne Christiansen

Strandvejen 244
6854 Henne
Tlf. 75255232

Ringkøbing-Skjern jægerråd

Niels Viggo Dahl

Østergade 20
Hoven
6880 Tarm
Tlf. 75343263
e-mail: niels.viggo@pc.dk

Kolding: 

Gunnar Bennedsen

Nyvang 21
6052 Viuf
Tlf. 75561507
Mobil. 23317722

e-mail: guben@stofanet.dk

 

Aabenraa:

Benny Boger
Parkvej 15
6230 Rødekro
Tlf. 74694839
Tlf2. 74534513. 

e-mail: benny-boger@mail.dk

Fredericia:

Per Knudsen
Tlf. 75927805 

e-mail: p.e.knudsen@mail.dk

Dansk Landbrug:

Knud Jørgen Jespersen
Torsbækvej 3, Hoven
6880 Tarm
Tlf. 75343283
e-mail:
birgit_jespersen@hotmail.com

Dansk Skovforening:

Holger Bagger-Sørensen

Jeppes Kilde 6
7120 Vejle Ø
Tlf. 76915600
e-mail: hbs@gumlink.com

Friluftsrådet:

Hans Fischer-Nielsen

Gammelbyvej 29
Sønderho
6720 Fanø
Mobil. 21730105
e-mail: hfn@frv.dk

Sekretariat:

Ole Daugaard-Petersen

SNS Blåvandshuk
Ålholtvej 1
6840 Oksbøl
Tlf. 76541026
e-mail: odp@nst.dk 

Vejen jægerråd:

Lars Peter Jørgensen

Staushedevej 37
6621 Gesten
Mobil. 20679520

Billund jægerråd

Thorkil Nielsen
Sverigesvej 10
7200 Grindsted
Mobil. 23643082
e-mail: thorkil-nielsen@mail.dk

Herning jægerråd:

Åge Møller

Assingvej 7
6933 Kibæk
Tlf. 97196347
e-mail: jonna.rahbek@mail.dk

Ikast-Brande jægerråd:

Jesper Hartkopf

Vildkjærvej 30
7330 Brande
Mobil. 40301270
e-mail: plantoren@gmail.com